Downloads

Pozvánka na snídani PDF, 652 kb   download  
 
 

ARTURO Výrobek roku 2013

  
 
 

ARTURO GALERIE

Arturo litá podlaha PU2060 v knihovně 

 více informací 
 
 

ARTURO KONTAKT

Své dotazy můžete zaslat na e-mail: mastera@uzin.cz, nebo zavolat přímo našemu zástupci Ing. Josefovi Mašterovi, 601 359 470

 více informací 
 
 

Schránka (0)

 
 
 

Funkcionalitu a design

…reprezentovaly lité podlahy Arturo na veletržním stánku číslo 502 mezinárodního stavebního veletrhu BAU v Mnichově, který proběhl ve dnech 16. až 21. ledna 2017 v hale A6. Jako specialista na bezesparé podlahy nabízí Arturo široký výběr litých a maltových podlah, kamenných koberců a povrchových laků do průmyslových a veřejných prostor, kanceláří, nemocničních zařízení, privátních bytů, parkovacích domů a podzemních garáží.  

Hlavním tématem veletržní expozice Arturo byla nová podlahová designová koncepce.

Současný trend, který představuje komplexní koncept pro pracovní aktivity a bydlení probíhá nejenom v oblasti veřejných budov, zdravotnického zařízení ale i v obytných prostorech. Ústřední roli v tomto konceptu zaujímají designové podlahy na bázi syntetických pryskyřic.  Tomuto trendu odpovídalo i zaměření veletržní expozice na veletrhu BAU 2017 – nové podlahové koncepty Arturo Color Collection, které jsou inspirativní pro zcela originální řešení každému zákazníkovi šité na míru. Nemalá část byla rovněž věnována inovativním produktům pro pokládku průmyslových podlah. 

Hledáme posilu do týmu ARTURO

Pro naši dynamicky se rozvíjející značku ARTURO - reprezentující průmyslové a designové podlahové systémy hledáme obchodního zástupce

Vedle špičkových produktů naší holandské dceřiné společnosti UNIPRO nabízíme práci v sehraném pracovní kolektivu, možnost uplatnění samostatné iniciativy a odborně technické zaškolení v zahraničí u výrobce. Mzda a firemní benefity dohodou.

Pro pozici obchodního zástupce požadujeme praxi a kontakty z oblasti průmyslových a designových podlahových systémů. Dobrou znalost německého nebo anglického jazyka pro komunikaci se zástupci výrobního závodu. Odborně středoškolské resp. VŠ vzdělání stavebního směru. Řidičské oprávnění B, občanskou bezúhonnost. 

Očekáváme další posílení pozice značky ARTURO na našem trhu. Vybudování nových kontaktů k investorům, realizačním firmám a projektantům/architektům.

V případě zájmu zašlete Vaše stručné CV na adresu: belohlavek@ uzin.cz

Více informací o značce ARTURO najdete na našich webových stránkách: www.arturoflooring.cz

Pozvánka na odborný seminář

Odborný seminář ARTURO v Praze

Dovolujeme si Vás pozvat na prezentační den materiálů ARTURO z rodiny firem koncernu Uzin Utz AG.

Jedná se o materiály na bázi polyuretanu a epoxidu pro použití v průmyslu i v interiérech budov. Zvláštní důraz bude kladen na designové polyuretanové podlahy, které mají veliké uplatnění a budoucnost na našich stavbách a věříme, že Vás zaujmou.

Prezentace bude jak teoretická, tak s praktickými ukázkami. Občerstvení zajištěno.

Datum: středa, 23. 2. 2016

Místo: KD Varta, Boloňská 310, 109 00 Praha 10 – Horní Měcholupy | www.k-v.cz '

Od: 9:00 hod.

Prosíme o potvrzení účasti a nahlášení počtu osob k rukám Ing. Josefa Maštery: email mastera@ uzin.cz nebo telefonicky 601 359 470), kapacita je omezená.

Pozvánka na snídani

Oblíbené snídaně zástupců UZIN se zákazníky mají své pokračování tentokrát na téma litých a designových podlah značky ARTURO. Nejenom vydatně posnídat, ale i získat podrobné informace od Ing. Josefa Maštery - Product Managera pro značku ARTURO, můžete v pondělí 23.11.2015 od 7:30 do 12:00 v brněnském středisku společnosti V-PODLAHY, s.r.o.

Návštěva závodu UNIPRO

Návštěva supermoderního výrobního závodu UNIPRO
Skoro 900 km z jihočeského Tábora činila trasa do holandského městečka Haaksbergen, kterou v loňském říjnu absolvovaly společně posádky společnosti PLASTPO s.r.o. a UZIN s.r.o. Jejich cílem byla návštěva nejmodernějšího, neboli chcete-li „nejzelenějšího“ výrobního závodu v Holandsku: UNIPRO bv., jehož provoz v květnu loňského roku slavnostně zahájila nizozemská královna Maxima. Věříme, že většina našich pravidelných čtenářů ví, že UNIPRO je od roku 2004 nedílnou součástí mezinárodního koncernu Uzin Utz AG a významným producentem podlah ze syntetických pryskyřic nesoucí obchodní značku ARTURO. Historie společnosti však započala před více než padesáti lety (rok založení 1960 – výroba lepidel, výroba syntetických pryskyřic od 1973) a ve svém oboru zaujímá v Holandsku pozici číslo 1. Přičleněním do mezinárodního koncernu získala nejenom přístup na další trhy, ale rozšířila svůj výrobní program o některé produkty, především ekologická podlahová lepidla a penetrace UZIN.

Návštěva byla v prosvětlené vstupní hale přijata milou paní recepční a velkoplošnou obrazovkou na stěně se jmény všech zúčastněných. Přesto první pohledy, jak se na správné podlaháře sluší, směřovaly na podlahu. Bílá s decentním šedavým melírem. Nebylo pochyb, že výprava byla v cíli své cesty. Polyuretanová litá podlaha v provedení kombinovaného dekoru dvou barev, kterému se říká „FLAME“ nebo rovněž „BETONLOOK“ nejenže pomáhá spoluvytvářet příjemnou a klidnou atmosféru, ale dokladuje jeden z trendů poslední doby v oblasti využití litých podlah ze syntetických pryskyřic. Jako by říkala: Zapomeňte na tradiční jednobarevnou šeď a nebojte se kombinovat různé barvy. Lité podlahy z polyuretanových syntetických pryskyřic umožňují provádění zcela originálních dekorů na podlaze, a to vždy podle individuálního přání zákazníka. Samozřejmě pro dekoraci podlah je možno vedle technologie lití barevných pryskyřic použít i šablony nebo dekorační folie.

Nový výrobní závod ideálně harmonizuje s okolní přírodou a je koncipován na zásadách trvale udržitelného rozvoje, které byly zohledněny v každém detailu stavby, technologickém procesu výroby a v oblasti sociální. 

V rámci hesla „Vše pod jednou střechou“ jsou například administrativní a správní oddělení pod jednou střechou s produkcí. Nová podniková jídelna je v době společného oběda místem setkání všech zaměstnanců. Byla vytvořena pracovní místa i pro zdravotně hendikepované osoby. Při výstavbě byly v rámci maximální šetrnosti vůči životnímu prostředí použity recyklovatelné a opětovně použitelné materiály jako např. beton, bitumen, hliník či železo ze starých demolicí. Samozřejmě nemohly být opomenuty ani přírodní obnovitelné materiály, jakými jsou například dřevo, rostliny, mechy nebo olivovníky, které se starají o optimální izolaci budovy a filtrování jemných částic a biologických prvků. Na energetické úspory je myšleno v každém ohledu, ať už se jedná o ekologické vyhřívání bez emisí CO2 nebo např. osvícení kanceláří, jehož intenzita reaguje na venkovní světlo či přítomnost osob v místnosti. Dispozičně je monolitní stavba rozdělena do čtyř základních sektorů: administrativní část s laboratorními prostory, designovým studiem, školicím střediskem, společnou jídelnou a výše zmíněnou vstupní halou. Druhou část tvoří hala pro příjem surovin a sklad obalů, navazuje výrobní hala s nejmodernější technologií výroby a celý koncept je zakončen expedičním prostorem a skladem hotové produkce. Veškeré sektory jsou striktně odděleny a pohyb mezi nimi je mimo jiné podmíněn i například převlečením buď do „civilního“, nebo pracovního oděvu.

Součástí návštěvy a hlavním bodem pracovní mise bylo seznámení se s výrobním programem ARTURO, tedy s výrobky na bázi epoxidových a polyuretanových syntetických pryskyřic, zdůrazněme ekologickými výrobky bez obsahu jakýchkoliv rozpouštědel. Jejich uplatnění při výrobě podlah je velmi rozmanité a v zásadě je můžeme rozdělit na podlahy průmyslové a na podlahy dekorativní (designové), přičemž jejich účelové prolínání se nevylučuje – nakonec proč by průmyslová podlaha měla být jenom „konzervativně“ šedá? Není lákavé být originální? Výrobky svým zaměřením můžeme přitom rozdělit do čtyř základních skupin: lité podlahy, nátěry podlah, maltové podlahové směsi a podlahové „kamenné“ koberce. Většina těchto produktů je dvousložkových a k dispozici v nepřeberné škále barev a barevných odstínů. Po absolvování informativního semináře a oběda ve společnosti místních zaměstnanců se účastníci převlékli do zelených pracovních plášťů a se zaujetím sledovali provádění pokládky různých typů podlahových konstrukcí.

Z demonstrovaných praktických ukázek zaujalo především provedení barevné protiskluzné průmyslové podlahy s aplikací křemičitého písku - (EP3900+písek | EP3350) a kombinace dvou barev (bílá/černá) při výrobě mramorovaného dekoru podlahy, viz výše zmíněný dekor BETONLOOK (FLAME) – (EP6200 | PU2030 | PU 7180). Výsledný vzhled tohoto typu podlahy může být velice variabilní, ale vždy je jedinečným originálem. Záleží nejen na poměru jednotlivých barev, ale i na způsobu aplikace (hladkou nebo ozubenou stěrkou), způsobu nanášení a roztírání, použití jehlového válečku apod. Proto se v tomto případě vždy doporučuje přítomnost zákazníka, který by si měl určit výsledný vzhled podlahy. V každém případě smíchání dvou různých barev dává optimální optický výsledek. (Dalo by se říci, že jedna barva je málo a tři jsou už příliš…)

Na programu byla i exkurze do druhého největšího pivovaru v zemi – GROLSCH v nedalekém Enschede, který byl založen v roce 1650 a od roku 2008 je součástí mezinárodního pivovarského gigantu SABMiller. Vedle historie a provozu se zájem soustředil i na podlahy. V roce 2004 zde byly na celkové ploše ca 21.000 m2 aplikovány lité podlahy s protiskluznou povrchovou úpravou (13.000 m2), nátěry betonu (7.000 m2) a podlahy z maltových směsí (1.000 m2), které měly jednoho společného dodavatele - společnost UNIPRO. O vysoké kvalitě podlah v kombinaci firemních barev pivovaru GROLSCH (zelená/ bílá) se i po deseti letech od jejich realizace mohou přesvědčit návštěvníci na každém kroku. Na závěr prohlídky proběhla v podnikové pivnici degustace různých piv z varen GROLSCH s příležitostí na neformální popovídání si. Nebyli by to ale podlaháři, aby se nezeptali na konstrukci a postup pokládky podlah v pivovaru. Průvodce a dobrá duše UNIPRO, pan John Funcke (mezinárodní technický a obchodní poradce), informoval, že v případě litých podlah byl podkladový beton nejprve otryskán a následně opatřen základním epoxidovým stěrkovacím nátěrem Arturo EP6200. Na takto připravený podklad byla aplikována litá podlaha na bázi epoxidových pryskyřic Arturo EP2500, s finálním protiskluznou vrstvou Arturo EP3910.
Nátěr betonu byl proveden ve dvou vrstvách, přičemž základní vrstva byla provedena výrobkem Arturo3900 a druhá vrstva buď stejným produktem, resp. Arturo3910.
V případě maltových podlah byl beton, tak jako v případě provádění litých podlah, nejprve řádně otryskán a celoplošně napenetrován základní pryskyřicí na epoxidové bázi  ArturoEP6060 s lehkým posypem křemičitého písku. Následovalo položení maltové směsi Arturo EP1000 s uzávěrou pórů Arturo EP7950 a lakovou povrchovou vrstvou Arturo PU7975 na bázi polyuretanových pryskyřic.

V nabitém programu se našla i chvilka na podvečerní prohlídku městečka Haaksbergen. Vydatný podzimní déšť však brzy zahnal účastníky výpravy do útulné hospůdky k příjemnému posezení a  ochutnání místních specialit.

Oficiální rozloučení proběhlo opět ve vstupní hale společnosti UNIPRO, kterou místní zaměstnanci pojmenovali UNIPRO PLAZA a v jejíž části je i zasklený průhled na základní „kámen“ s různými artefakty společnosti a doby. V úvodu jsme zmínili příjemný a zklidňující dekor podlahy „BETONLOOK“, tak jen pro zpřesnění: jedná se o litou podlahu na bázi polyuretanové pryskyřice Arturo PU2030 v kombinaci barev RAL 9003 a RAL 9005 v poměru 90/10%.

Mimořádná opatření v zimních měsících

Opatření v zimních měsících - Přeprava a zpracování

Prosím, mějte na zřeteli, že během studených podzimních a zimních měsíců jsou nutná mimořádná opatření při přepravě a zpracování výrobků ze syntetických pryskyřic.

Ve studeném prostředí vytvrzují výrobky ze syntetických pryskyřic pomaleji, nebo v extrémních případech zůstávají dokonce stále lepkavé.  To sebou přináší delší čekací dobu pro možnost dalšího pracovního postupu a pro zákazníka nejistý termín zprovoznění podlahy. V nejkrajnějším případě nemusí dojít k dokonalému zesítění pryskyřice a tvrdidla nebo při vyšší vlhkosti, která je zapříčiněna dosažením rosného bodu během vytvrzování (přes noc) může dojít k poškození nátěru v podobě výskytu karbamátu. Při nižších teplotách se rovněž zvyšuje viskozita, která nepříznivě ovlivňuje rozliv výrobku, penetraci a spotřebu.

Prosím dodržujte nejnižší a nejvyšší teploty pro zpracování výrobků, které jsou uvedeny v technickém listu každého produktu.

Nadto je třeba při plánování stavby zvážit následující aspekty:

Správné načasování dodání materiálu na stavbu s ohledem na možné nepříznivé dopravní podmínky v zimním období

Dodání materiálu 24 hod. před začátkem jeho použitím a jeho aklimatizace na potřebnou teplotu pro zpracování. Vyjměte výrobky z palety a jednotlivá balení rozestavte tak, aby byla všechna rovnoměrně aklimatizována na stejnou teplotu. 

Temperování prostor, ve kterých bude prováděn nátěr podlah na požadovanou minimální teplotu, a to jak s ohledem na teplotu vzduchu, tak i teplotu podkladu a materiálu, který bude použit. Snížit teplotu podlahového vytápění před a v průběhu aplikace.

POZOR: u výrobků na bázi vody může při vyhřívání teplotním dmýchadlem dojít k rychlému vysychání vodního filmu na povrchu nátěru a ke vzniku povrchové kúry. Nepoužívat plynové vyhřívače nebo tepelná dmýchadla, která spalují naftu přímo v daném objektu.

Pozor u 1K PU nátěrů

V případě použití jednosložkových polyuretanových nátěrů dbejte mimořádně na vlhkost vzduchu. Tyto 1K PU nátěry vytvrzují na základě jejich reakce s vlhkosti vzduchu a jsou na ni mimořádně citlivé. V případě nedodržení správné vlhkosti vzduchu při zpracování se mohou vyskytnout problémy v podobě nerovnoměrného stupně lesku a problémy s vytvrzováním.

Přeprava – thermotransport

Na mráz citlivé výrobky na bázi vody, jakým jsou naše EP nátěry nebo  EP a PU lité podlahy vyžadují z technických důvodů přepravu ve vyhřívaných vozech.

Ve vašem vlastním zájmu vás žádáme, abyste si v zimních měsících včas a dobře naplánovali stavební realizaci. Nárok na náhradní plnění z důvodu těžko zpracovatelného materiálu nebo za škody vzniklé z důvodu špatných klimatických podmínek nelze akceptovat.

Více informaci získáte u Ing. Josefa Maštery, mobil 601 359 470

                                                                                                                                                                            30.9./2014

Slavnostní zahájení nového závodu v Haaksbergenu

Mimořádná pocta nizozemské dceřiné společnosti koncernu Uzin Utz AG, společnosti Unipro bv

V městečku Haaksbergen v pátek 16. května 2014 slavnostně zahájila nizozemská královna Máxima provoz nového výrobního závodu, který se právem pyšní titulem „Nejzelenější výrobní závod v Evropě“

Nádherné slunné počasí jakoby symbolicky přivítalo v nizozemském městě Haaksbergen svoji královnu Máximu, která ve velmi dobré náladě slavnostně zahájila nové kapacity výrobního závodu společnosti Unipro bv, patřící do mezinárodního koncernu Uzin Utz AG. Ve svých zelenkavých šatech, které perfektně ladily k oficiálně deklarovanému „Nejzelenějšímu výrobnímu závodu v Evropě“. Máxima okouzlila přítomné zaměstnance závodu, obchodní partnery a zákazníky, zástupce dodavatelů a nespočetné zástupy hostů.

Přes 250 účastníků z řad Uzin Utz AG a Unipro bv se zúčastnilo slavnostního otevření nového výrobního závodu v nizozemském městečku Haaksbergen. Velmi oblíbená a šarmantní nizozemská královna Máxima v zelenkavých šatech a kloboučku ve tvaru listu přispěla nemalou měrou k vynikající atmosféře i podtrhla význam nově vybudovaných kapacit. V průběhu neformálních rozhovorů s přítomnými účastníky vyjádřila obdiv k tomuto stavebnímu a technologickému dílu, které splňuje všechny současné ekologické parametry v rámci trvale udržitelného rozvoje. Jedním z významných ekologických aspektů je např. způsob vytápění administrativní budovy a výrobního provozu, který je založen na principu kombinovaného využívání zemského tepla a tepla získaného z biomasy, vytápěním peletami.  Výsledkem je dokonalé ekologické vyhřívání bez emise skleníkového plynu CO2. Sama královna vyzvedla tento způsob ekologicky velmi šetrného způsobu vytápění a slavnostně zahájila provoz zmáčknutím tlačítka, kterým aktivovala umělý zelený dým z komína, symbolizující ekologickou nezávadnost provozu. Po tomto vizuálním signálu byly návštěvníkům zpřístupněny veškeré provozy nového závodu.

Unipro bv při výstavbě svého nového závodu přeneslo téma trvale udržitelného rozvoje mimořádně zdařilým způsobem do praxe. Téma trvale udržitelného rozvoje bylo zohledněno v každém detailu stavby – a nejen stavby – ale i v oblasti sociální. V rámci hesla „Vše pod jednou střechou“ jsou například administrativní a správní oddělení pod jednou střechou s produkcí. Nová podniková jídelna je v době společného oběda místem setkání všech zaměstnanců. Byla vytvořena pracovní místa i pro zdravotně hendikepované osoby.       

Svojí moderní trvale udržitelnou stavbou chce Unipro bv udat směr budoucího vývoje a nadchnout nejenom své pracovníky, ale i zákazníky a dodavatele pro myšlenky ekologických „zelených“ řešení. Nový závod svým architektonickým charakterem splnil cíl společnosti, který můžeme definovat jako: „Organické propojení s okolní přírodou a transparentnost“. Oblé tvary nové budovy se perfektně začleňují do svého okolí.  Požadavek na transparentnost je splněn velkoplošnými okny, která podtrhují velmi příjemné pracovní prostředí. Zešikmené střešní linie zvýrazňují dynamiku fasády a bohatý průnik světla.

Při výstavbě byly v rámci maximální šetrnosti vůči životnímu prostředí použity recyklovatelné a opětovně použitelné materiály, jako např. beton, bitumen, hliník či železo. Samozřejmě nemohly být opomenuty ani přírodní obnovitelné materiály, jakým jsou například dřevo, rostliny, mechy nebo olivovníky, které se starají o optimální izolaci budovy a filtrování jemných částic a biologických prvků.

Při slavnostním ceremoniálu obdrželi zástupci společnosti Unipro bv za uvědomělý přístup k životnímu prostředí a trvale udržitelnému rozvoji od královy komisařky zcela po zásluze osvědčení GPR* s výslednou známkou 8,66 (podle holandské stupnice známkování od 1 – 10, kdy 10 je známkou nejlepší).

Toto ocenění získává na významu při vědomí, že doposud hodnocené a oceněné budovy tímto certifikátem v Holandsku byly vesměs kancelářské budovy, kdežto v případě UNIPRO se jedná o výrobní závod produkující výrobky podlahové stavební chemie.

Unipro bv svým počinem prokázalo, že vyrábět v intencích trvale udržitelného rozvoje nemusí být ani složité ani finančně náročné. Zdravým úsudkem a rozumnými opatřeními je možno výrazně snížit spotřebu energie, vody a surovin. Pracovat ekologicky, tedy symbolicky „zeleně“, znamená však také úzkou spolupráci. Unipro bv v úzké spolupráci se svými zákazníky, dodavateli, zaměstnanci a státními úřady hledá neustále vůči přírodě šetrné „zelené“ řešení. Každý dílčí krok tím správným směrem je pro dceřinou společnost Uzin Utz AG velmi cenný.

*GPR – zkratka pro Gemeentelijke Praktijk Richtlijn voor duurzaam bouwen – Směrnice pro posuzování trvale udržitelné výstavby používané v Holandsku.

Video:
http://www.unipro.nl/de-groenste-fabriek/koninklijke-opening/

 

Pozvánka na Mezinárodní stavební veletrh IBF Brno, 23. - 26.4.2014

Máte-li zájem seznámit se s pokládkou litých designových podlah ARTURO, přijďte nás navštívit na Mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno ve dnech 23. - 26. dubna 2014. Na našem stánku 004A v hale P Vám představíme možnosti výroby originálních litých podlah z programu ARTURO holandského výrobce UNIPRO, který patří do rozvětvené rodiny mezinárodního koncernu Uzin Utz AG. S překvapením možná zjistíte, že výroba vlastního, zcela originálního dekoru lité podlahy, nezná hranic...Těšíme se na vaši návštěvu.

Využijte našeho registračního kódu pro získání cenově zvýhodněné vstupenky:

Zaregistrujte se podle následujícího návodu. Registrační kód je: SVB2014KLM

Postup registrace firemní pozvánky:
 - jděte na stránky  www.bvv.cz/ibf 
 - klikněte na odkaz "REGISTRACE NÁVŠTĚVNÍKŮ"
 - zadejte registrační kód
 - vyplňte zobrazený formulář a odešlete

Po registraci Vám bude emailem zaslán voucher (pdf), který si vytiskněte. Voucher Vás opravňuje k jednorázovému vstupu na veletrh za poloviční cenu 80,- Kč.

V případě problémů s registrací vstupenky, volejte na Helpdesk tel.: +420 541 158 497

Registrační kód lze použít opakovaně pro libovolný počet registrací.

Pozvánka na odborný seminář

Odborný seminář ARTURO v Praze

Dovolujeme si Vás pozvat na prezentační den materiálů ARTURO z rodiny firem koncernu UZIN.

Jedná se o materiály na bázi polyuretanu a epoxidu pro použití v průmyslu i v interiérech budov. Zvláštní důraz bude kladen na designové polyuretanové podlahy, které mají veliké uplatnění a budoucnost na našich stavbách a věříme, že Vás zaujmou.

Prezentace bude jak teoretická, tak s praktickými ukázkami. Občerstvení zajištěno.

Datum: středa, 26. 2. 2014

Místo: KD Varta, Boloňská 310, 109 00 Praha 10 – Horní Měcholupy | www.k-v.cz '

Od: 9:00 hod.

Prosíme o potvrzení účasti a nahlášení počtu osob, kapacita je omezená.

Kontakt: UZIN s.r.o. | Českomoravská 12a | 190 00 Praha 9  | Ing. Josef Maštera

Přihlášky adresujte prosím k rukám Ing. Josefa Maštery| mastera@ uzin.cz | mobil: 601 359 470

Arturo Unique Flooring

Arturo Unique Flooring

Podlaha představuje důležitou funkcionalistickou složku každého objektu. Přitom funkčnost není určována pouze praktickými aspekty. Podlaha ovlivňuje rovněž atmosféru a náladu prostoru, ve kterém žijeme, pracujeme a bydlíme. A právě o tyto vjemy obohacuje prostor značka Arturo.

Značka Arturo nabízí širokou paletu možností, kterými lze dosáhnout požadovaného cíle. Pomocí Artuto můžete vytvořit podlahy, které nejenom, že budou splňovat požadovanou funkčnost, ale navíc vyjdou vstříc Vašim požadavkům a přání na jedinečný koncept originálního vzhledu Vaší podlahy.  Arturo podlaha je originálem přesně dle Vašeho přání.  Nechte se překvapit, jak může být podlaha pro Vás významná a jak Vás může positivně ovlivnit.

Arturo je značka nizozemského výrobce Unipro bv, který má vedoucí postavení v oblasti výroby podlah ze syntetických pryskyřic v Holandsku. Podlahové systémy Unipro bv a speciální podlahy Artuto jsou vhodné jak pro oblast renovací, tak v oblasti nové výstavby.

Dne 23. dubna 2013, u příležitosti konání Brněnského mezinárodního stavebního veletrhu ocenila hodnotitelská komise, složená ze zástupců Institutu udržitelné výstavby, nakladatelství VEGA a redakce časopisu Stavebnictví a interiér všechny zmíněné aspekty a udělila litým podlahám ARTURO hlavní cenu "Výrobek roku 2013".

O pořadí rozhodovaly nezávisle dvě poroty. Odborná, složená z pedagogů ze 17 stavebních škol, a profesní, složená z 5 zástupců ČKAIT, ČSSI, ČKA a Obce architektů.