Nejčastější dotazy:

Jaká je doba zpracování? (po rozmíchání)
Doba zpracování produktů Arturo  je u jednotlivých výrobků různá. Pro většinu výrobků však platí, že doba zpracování se pohybuje kolem 20 minut. Konkrétní doby jsou uvedeny v technických listech příslušných výrobků.

Jak dlouho je nutno komponenty smíchávat?
U dvoukomponentních výrobků je minimální doba promíchaní dvě minuty. Po těchto dvou minutách přelijeme do umělohmotné nádoby a opětovně vzájemně promícháme po dobu jedné minuty. V případě přidání třetí složky, musíme i tuto po přidání řádně rozmíchat minimálně po dobu jedné minuty. Správné rozmíchání zaručuje homogenní materiál a ten nejlepší výsledek.

Za jak dlouho je možno podlahu ze syntetických pryskyřic zatížit?
Všeobecně platí, že po nanesení poslední vrstvy je možno podlahu mechanicky zatížit nejdříve po 3 x 24 hod. Chemické zatížení je povoleno po 7 x 24 hod.

Je podlaha ze syntetických pryskyřic odolná proti jakémukoliv zatížení?
Ne, není. Většina podlah ze syntetických pryskyřic je více méně resistentní vůči chemickému zatížení, avšak existují látky nebo výrobky, proti kterým tyto podlahy odolné nejsou. V případě pochybností nás prosím kontaktujte.

Je vždy vyžadováno penetrování?
Ne, penetrování není vždy nutné provádět. Pro přilnavost není vždy nutné penetrovat. V případě stěrek, maltových podlah a kamenných koberců je doporučeno penetrovat výrobky Arturo. V případě uzavíracích laků je doporučeno penetrování jen ve zvláštních případech. Vyžádejte si technickou konzultaci.

Je nutné vždy podklady otryskat/ zbrousit/ frézovat?
Ne, není nutné otryskávat všechny podklady. Arturo doporučuje otryskat nebo zbrousit hutné, nesavé podklady. Rovněž je nutno otryskat znečištěné podklady. Cílem je získání dobré přilnavosti podkladu. 

Kolik dní je třeba na realizaci systému?
To je v případě jednotlivých systémů různé. Existují systémy, které můžeme vytvořit ve dvou dnech (uzavírací laky), ale mohou být systémy, jejichž aplikace trvá čtyři až pět dní (např. stěrky).

Jaký je rozdíl mezi stěrkou a uzavíracím lakem?
Nejdůležitější rozdíl spočívá v tloušťce vrstvy a způsobu zpracování. Stěrka se vyznačuje minimální tloušťkou vrstvy od 1 mm. Uzavírací lak má tloušťku vrstvy maximálně do 0,5 mm a je nanášen válečkem.

Jsou všechny barvy k dodání?
Prakticky všechny barevné odstíny RAL u epoxidových výrobků Arturo jsou k dodání. Některé barvy vyžadují delší dobu výroby. Ve škále odstínů barev jako jsou žlutá, oranžová a červená jsou odstíny, které se nanáší pouze v jedné vrstvě, přičemž se doporučuje předtím provést nátěr barvou 7035.
V případě výrobků na polyuretanové bázi je k dodání celá řada barev. Kompletní barevnici najdete na našich webových stránkách.

Je možno použít podlahy na bázi syntetických pryskyřic i ve venkovních prostorech?
Tyto podlahy jsou všeobecně určeny do interiéru. Případné použití v exteriéru konzultujte s naším technikem.